DEADLINE EXTENDED!

[Informacja w języku polskim: poniżej]

Dear Sirs,
Thank you very much for such a huge response to our CFP. We are glad that the topic of the conference met such an attention.
We have received more than 120 applications!

We are also most happy to inform you that we have decided to extend the deadline due to many requests and very huge interest in our conference.

The new, final deadline for sending the proposals is 12th June 2016. On 13th June the Scientific Committee will begin the evaulation process of all the applications that we have received and determine the program of the conference.


We will contact at the turn of June and July with everyone who sent us an application.

If you have sent your application to us, but did not receive a confirmation – please, write to us one more time using one of those e-mails:
pche6conference@gmail.com
w.kobylinska@gmail.com

Best regards from Warsaw,

Weronika Kobylińska-Bunsch
on behalf of the Organising Committee


 

[For English: please, scroll up]
Szanowni Państwo,
Serdecznie dziękujemy za tak duże zainteresowanie tematyką naszej konferencji. Cieszymy się, że tak wiele osób przesłało do nas swoje zgłoszenia – otrzymaliśmy ich już ponad 120!

Ze względu na dużą liczbę zapytań o możliwość przedłużenia terminu składania abstraktów, zdecydowaliśmy się ustalić nowy, ostateczny i nieprzekraczalny deadline na 12 czerwca.

13 czerwca siedmioosobowa Rada Programowa przystąpi do rozpatrywania i oceny abstraktów i podejmie decyzje dotyczące programu naszej konferencji. Na przełomie czerwca i lipca skontaktujemy się ze wszystkimi osobami, które przesłały do nas swoje propozycje.

Jeśli ktokolwiek z Państwa, kto przesłał do nas swoje zgłoszenie, nie otrzymał odpowiedzi od organiatorów z potwierdzenim – uprzejmie prosimy o ponowny kontakt mailowy na adres:
pche6conference@gmail.com
lub
w.kobylinska@gmail.com

Z wyrazami szacunku,

Weronika Kobylińska-Bunsch, Komitet Organizacyjny

Advertisements

One thought on “DEADLINE EXTENDED!

Comments are closed.